Ocena zagrożenia wybuchem – kto wykonuje, po co?

nawierzchnia courty
Nawierzchnia Courty – najlepsze rozwiązanie dla boisk sportowych
3 listopada 2020
Zestaw mebli do pokoju dziecka – wyposażenie pokoju dziecięcego
4 listopada 2020
Show all

Ocena zagrożenia wybuchem – kto wykonuje, po co?

branża budowlana franczyzy

Ocena zagrożenia wybuchem to bardzo ważny element jeśli jesteśmy właścicielem jakiegoś budynku. Mozliwe, że już kilkukrotnie spotkałeś się z takimi terminami jak systemy przeciwpożarowe i właśnie ocena zagrożenia wybuchem. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo ludzi nie ma tutaj miejsca na odkładanie czegoś na później. 

 

Kto wykonuje ocenę zagrożenia wybuchem?

 

Przede wszystkim tego typu ocenę wydaje komendant Straży Pożarnej lub osoba, która w takich okolicznościach go zastępuje. To co musisz wiedzieć – jeśli w Twoim budynku składowane są jakieś substancje łatwopalne lub wybuchowe – obowiązkiem jest zgłoszenie właśnie o ocenę zagrożenia wybuchem. Oznacza to, że kiedy przyjdzie do ciebie kontrola – będziesz mógł okazać im ocenę pozytywną. W ten sposób chronisz siebie, w przypadku jakiegoś nieszczęścia – ale też uniemożliwiasz to nieszczęście. Ocena ta służy nie tylko po to aby pokazać komu trzeba dokument, ale przede wszystkim aby realnie zorientować się czy nie stwarzasz zagrożenia. Jeśli w jakikolwiek sposób nie wywiążesz się z wytycznych, które zostały postawione przy ocenianiu zagrożenia wybuchem – będziesz musiał zapłacić odpowiednią karę. 

 

Dokument oceny zagrożenia wybuchem 

 

Przede wszystkim po wykonaniu takiej oceny – odpowiednia osoba wystawia dokument. Znajdują się w niej takie informacje jak: wskazanie pomieszczeń, które są właśnie zagrożone wybuchem. Również posiada takie informacje jak czynniki, które właśnie w tych pomieszczeniach mogą spowodować wybuch. Dokument oceny zagrożenia wybuchem to regulacja zarówno z perspektywy polskiego jak i europejskiego prawa. to o czym warto wspomnieć to fakt, że na etapie budowy budynku, w którym znajdują się substancje niebezpieczne lub inne zagrożenia – to inwestor lub osoba odpowiedzialna za budynek musi zatroszczyć się o tego typu dokument. Dlatego też istnieją profesjonalne firmjak pol-poz:  https://pol-poz.pl/ocena-zagrozenia-wybuchem

,które pomagają przygotować się do inspekcji, wskazują co należy zrobić i w ogóle informują czy w twoim przypadku ocena zagrożenia wybuchem jest konieczna. Warto skorzystać z tego typu pomocy, ponieważ kwestie bezpieczeństwa są bardzo ważnymi elementami na każdej budowie.

Komentarze są wyłączone.