O czym pamiętać wynajmując maszyny dźwigowe

Rzeszów tutaj powstaje najwięcej inwestycji budowlanych
7 stycznia 2020
Budowa boisk – sprawdź od czego zacząć
8 stycznia 2020
Show all

O czym pamiętać wynajmując maszyny dźwigowe

Prace budowlane, remontowe, montażowe zwykle te wysokościowe wymagają zastosowania specjalistycznych maszyn. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że nie każda maszyna dźwigniowa znajdzie wszędzie zastosowanie. Inna maszyna przyda się do prac montażowych np. do montażu reklamy inna zaś przyda się jeśli będziemy chcieli przenieść materiały budowlane na pewną wysokość.

Typ i rodzaj maszyny

Zanim wynajmiemy podnośnik czy dźwig musimy zastanowić się do jakich prac będzie nam potrzebny, czy będzie konieczne podnoszenie nim pracowników czy będzie służył jedynie do przenoszenia materiałów budowlanych. Typ i rodzaj maszyny jest ważny, bowiem każda maszyna posiada swój udźwig i zasięg. Jedne maszyny będą idealne do przenoszenia ciężkich elementów inne zaś do pracy na długim wysięgu przykładem mogą być podnośniki koszowe. Jeśli zdecydujemy się wynająć dźwig wtedy też firma udostępniająca te maszyny doradzi nam, która maszyna do jakich prac sprawdzi się najbardziej.

Regulamin wynajmu

Decydując się na wynajem dźwigów warto zapoznać się i z działalnością firmy i z regulaminem samego wynajmu. Sprawdzić jakie warunki trzeba spełnić aby wypożyczyć maszynę i jak odbywa się cała procedura wynajmu i zwrotu maszyny. Firmy mają wiele wymogów, między innymi może pojawić się klauzula, która mówi, że zwrot musi być dokonany w miejscu w którym został wynajęty dźwig, w niektórych firmach właściciele sprawdzają czy osoba wynajmująca dźwigi ma w swoich zasobach osobę, która posiada uprawniania do pracy na wysokości.

Sprawdź opinie firmy

Jeśli już wybraliśmy firmę w której chcemy wynająć dźwigi dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z opinią. Unikniemy problemów przykładowo z wynajmem dźwigów w określonym czasie. Sprawdzimy na ile firma działa rzetelnie i czy jest w stanie udostępniać sprawdzone i w pełni profesjonalne maszyny. Opinia firmy może być bardzo przydatna jeśli szukamy wynajmu maszyn na okres długoterminowy. Dość ważną zasada w wynajmie jest to aby wybierać firmy ze swojego regionu. Przykładowo jeśli jestesmy ze Śląska zdecydujmy się na firmę która wynajmuje dźwigi czy to w Rybniku czy Katowicach. Wtedy też możemy spodziewać się, że będziemy mieć ułatwiony dostęp do maszyn jak również do samego transportu do miejsca docelowego. Jeśli chodzi o Śląsk jedną z popularniejszych firm jeśli chodzi o wynajem dźwigów jest Roj Rudolf (szczegóły wynajmu na stronie http://www.dzwigi-laziska.pl/wynajem-zurawi-slask.html)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *