Na co zwrócić uwagę wybierając komplet mebli ogrodowych dla dużej rodziny?

wentylacja mechaniczna
Wymogi prawne co do stosowania wentylacji mechanicznej
18 listopada 2019
Rolety zewnętrzne – czy warto w nie inwestować?
27 grudnia 2019
Show all

Na co zwrócić uwagę wybierając komplet mebli ogrodowych dla dużej rodziny?

Zakup mebli ogrodowych nie zawsze jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza gdy kupione meble mają cieszyć dużą rodzinę. Należy wtedy wziąć pod uwagę wiele istotnych kwestii: takich jak ilość miejsc, funkcjonalność, przewidywalne sposoby wykorzystania, a także miejsce w którym owe meble ogrodowe zostaną postawione.

Pytania, na które należy sobie odpowiedzieć przed zakupem

Zanim wybierzesz się do sklepu lub zaczniesz przeglądać asortyment sklepów internetowych, odpowiedz sobie na kilka bardzo ważnych pytań, które będą mieć ogromne znaczenie w kontekście Twoich mebli ogrodowych.

1. Ile miejsca do zagospodarowania posiadasz?

Jeżeli nie dysponujesz zbyt dużą przestrzenią, raczej zrezygnuj z obszernych mebli z szerokimi oparciami i podłokietnikami, które nie stanowią miejsca do siedzenia a zabierają cenne centymetry Twojego tarasu. Może okazać się, że lepszym rozwiązaniem niżeli narożnik, będą dwie sofy.

2. Jakim budżetem dysponujesz?

Meble ogrodowe niestety nie są najtańszymi. Mając nieco skromniejszy budżet rozważ meble z drewna lub odłóż nieco więcej, aby kupić meble z technorattanu, które przetrwają długie lata, więc będą dobrą inwestycją.

3. Ile osób liczy Twoja rodzina?

Masz 3 lub 4 dzieci? Najlepiej kup narożnik ma on dużo miejsc siedzących, a dodatkowo dzieci mogą się tam położyć lub bawić. Narożnik jest też dobrym rozwiązaniem, jeżeli lubimy przyjmować gości.

4. Co powinien zawierać zestaw mebli ogrodowych dla Ciebie?

Twój zestaw mebli ogrodowych powinien mieć zdecydowanie dużo miejsc siedzących, lecz spokojnie w przypadku dzieci nie muszą to być pełnowymiarowe miejsca siedzące. Możesz wybrać zestaw narożnik + fotel + stolik kawowy. Fotel jest oddzielnym miejscem siedzącym, które może przydać się do przyjmowania gości.

5, Materiał mebli ogrodowych

Jeżeli wybierasz komplet mebli ogrodowych dla rodziny powinien on odznaczać się dużą trwałością. Kopanie piłki, upuszczanie kubka, czy wskakiwanie na sofę nie powinny doprowadzić do jej kompletnej dewastacji, dlatego warto rozważyć komplet mebli wykonanych z technorattanu na stelażu metalowym. Przykłady na stronie https://www.belgiardino.pl/13-zestawy-wypoczynkowe Są one niezwykle trwałe i nie straszne nawet mały łobuziakom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *