Mieszkanie od dewelopera – dlaczego warto je kupić?

f-gazy
Przydatne kursy zawodowe
20 października 2017
zawory ze stali kwasoodpornej
Zawory ze stali kwasoodpornej uratują Twoją łazienkę
8 listopada 2017
Show all

Mieszkanie od dewelopera – dlaczego warto je kupić?

Deweloperzy na rynku polskim

Rynek mieszkań w Polsce jest bardzo rozbudowany. Każde miasto posiada już swoją sypialnię, czyli duże, nowe osiedla, które chętnie zamieszkują zarówno młodsi, jak i starsi ludzie. Warto wiedzieć też, że rynek nieruchomości w Polsce jest teraz zdecydowanie bardziej ustabilizowany i określony odpowiednio przepisami prawnymi niż jeszcze kilkanaście lat temu. Obecne prawo chroni zarówno kupującego, jak i sprzedającego. Coraz więcej ludzi zdecyduje się też na zakup mieszkania z rynku pierwotnego. Bardzo ważną informacją jest to, że ceny tych mieszkań – z rynku wtórnego czy też pierwotnego – właściwie się nie różnią, bo cena remontu mieszkania po kimś dorównuje tej cenie wyjściowej. Odkąd jednak w Polsce bardzo prężnie działa instytucja dewelopera coraz więcej osób chętnie korzysta z takiej formy zakupu mieszkania.

Deweloperzy na rynku polskim.

Deweloperzy na rynku polskim (zobacz: Opinie Deweloperka)muszą działać zgodnie z prawem. Wszystkie obecne uchwały, ustawy i przepisy prawne zmuszają ich do ponoszenia odpowiedzialności za swoje posunięcia i szanowanie klienta. Jeszcze kilkanaście lat temu można było usłyszeć o nieuczciwych firmach deweloperskich, dzisiaj to już jedynie przeszłość, bo dobre i profesjonalne firmy nie pozwolą sobie na jakiekolwiek wykroczenia.

Kupno mieszkania od dewelopera wiąż się praktycznie z samymi zaletami, można je wymieniać bez końca, oto najważniejsze z nich:

Atrakcyjna lokalizacja – deweloperzy dbają bardzo o to, żeby ich nieruchomości były budowane na terenach o atrakcyjnej lokalizacji albo z dużym potencjałem, z tego względu pracują z różnymi specjalistami, którzy doradzają im w tej kwestii.

Zadbana infrastruktura osiedlowa – deweloperzy już w trakcie budowy ściągają na swoje nieruchomości najemców, organizują przestrzenie dla wszystkich mieszkańców. Dlatego też infrastruktura osiedlowa bogata jest potem we wszelkiego rodzaju sklepy, przedszkola, przychodnie zdrowia, ale też otwarte tereny jak place zabaw dla dzieci czy boiska do gier zespołowych.

Niższe koszty transakcji – wiadomo, że większość ludzi decyduje się na zakup mieszkania na kredyt, kupując mieszkanie od dewelopera nie musimy płacić podatku od czynności cywilno-prawnych. Zupełnie inaczej niż w przypadku zakupu mieszkania z rynku wtórnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *