Listwy przypodłogowe – jakie modele cieszą się największą popularnością

szef w biurze
Dlaczego roll up jest przydatnym narzędziem dla każdej firmy?
7 grudnia 2022
Kawiarki włoskie Bialetti – odkryj ich zalety
14 grudnia 2022
Show all

Listwy przypodłogowe – jakie modele cieszą się największą popularnością

Wybór listew przypodłogowych z pozoru może wydawać się drobną decyzją projektową, ale w rzeczywistości ma duży wpływ na ostateczny wygląd pomieszczenia. Listwy przypodłogowe nie tylko pełnią role estetycznego wykończenia wnętrza są również niezwykle funkcjonalne. Zakrywają połączenia między ścianami i podłogą. Listwy pomagają stworzyć bardziej schludny wygląda i sprawiają, że wnętrze wygląda na wykończone.


Z jakich materiałów wykonane są listwy przypodłogowe? Jakie modele listew wybierane są najczęściej? Sprawdź w poniższym artykule

Listwy przypodłogowe sosnowe

Sosna jest powszechnym materiałem używanym do produkcji listew przypodłogowych. Koszty produkcji listew sosnowych są wyższe w porównaniu z alternatywami, co oznacza, że ​​produkt końcowy przeważnie jest drogi. Pomimo to warto inwestować w listwy sosnowe przez wzgląd na ich wykonanie i ogólną estetykę. Ten model listew prezentują się świetnie w zestawieniu z panelami drewnianymi bądź imitującymi drewno.

Listwy przypodłogowe MDF

Listwy MDF wybierane są najczęściej jako element wykończenia podłóg. Ich popularność podyktowana jest między innymi ceną i jakością wykonania. Listwy przypodłogowe MDF sprawdzają się w każdym wnętrzu i w zestawieniu z prawie każdym rodzajem podłogi. Pasują tam gdzie mamy płytki ceramiczne, panele podłogowe. niektóre modele listew MDF posiadają również właściwości wilgocioodporne dzięki czemu taki element wykończenia znajduje użytek również na posadzkach w łazienkach.

Białe klasyczne listwy przypodłogowe

Jako że listwy to materiał wykończeniowy warto mieć na uwadze ich kolorystykę. W sprzedaży dostępne są nie tylko różne modele listew (w zależności od fasonu i wielkości) w bogatej kolorystyce. Większość kupujących decyduje się jednak na wybór listew w bardziej neutralnym kolorze. Największą popularnością cieszą się listwy przypodłogowe białe, ecru, listwy przypodłogowe szare i czarne. te i wiele innych opcji kolorystycznych listew znajdziesz w ofercie sklepu e-listwy.pl – sprawdź listwy przypodłogowe MDF w bogatej kolorystyce.

Komentarze są wyłączone.