Lemiesz – wiedza, której potrzebujesz!

Budowa
Kim jest deweloper?
2 lipca 2021
Garaże
Czy warto budować garaż z płyt warstwowych?
2 sierpnia 2021
Show all

Lemiesz – wiedza, której potrzebujesz!

lemiesze

Lemiesze stanowią bardzo ważną część wielu maszyn budowlanych, a także górniczych. Dzięki nim prace przebiegają o wiele sprawniej i bardziej efektywnie. Co więcej, dzięki nim gleba nie jest narażona aż tak bardzo na zniszczenia, a pracownicy budowy mogą znacznie lepiej wykonywać swoją pracę. Oto kilka informacji, które musisz znać na temat lemieszy!

Stal na lemiesze – jaka powinna być?

Lemiesze, to części osprzętu, które wykonywane są w hutach. Aby były jak najlepszej jakości i służyły przez długi czas bez najmniejszych usterek, muszą być wykonane z wysokiej jakości metalu – od jego rodzaju ustosunkowane jest również zastosowanie lemiesza. Oczywiście, każdy metal na lemiesze, który pochodzi z huty, musi posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty – tylko wtedy może zostać on wykorzystany. Dobrej jakości lemiesze powinny być hartowane na wskroś i w całości, aby móc zapewnić najwyższą jakość. Taki proces zachodzi oczywiście w hucie. Te lemiesze, które wycinane są z blachy, podlegają rozhartowaniu, a co za tym idzie, ich twardość jest automatycznie niższa. To z kolei nie daje gwarancji na stopień ich twardości – może być on różny.

lemiesze

Wymiana lemieszy, czyli rzecz nieunikniona

Nawet tak mocne części osprzętu wymagają czasem wymiany. Nie należy jednak z tym zwlekać. Stępiony, a co gorsza wykrzywiony lemiesz praktycznie nie nadaje się do pracy. Dlaczego? Przede wszystkim będzie on niszczyć glebę lub po prostu nie da rady pracować na takim poziomie, jak tego oczekujemy. Ponadto, zły stan lemiesza może mieć również wpływ na stan całej maszyny. Jeśli tak się stanie, naprawa może nas sporo kosztować. Tak więc z wymianą lemieszy nie należy zwlekać, a także oszczędzać, ponieważ efekt może być zupełnie odwrotny do oczekiwanego.

Więcej informacji na temat lemieszy znajdziesz na stronie https://entrack.pl/lemiesze/.

Komentarze są wyłączone.