Kuchnia nowoczesna to nie tylko wygląd

łyżka do koparki
Łyżki w koparkach – właściwy dobór osprzętu budowlanego
1 marca 2017
Wózek widłowy Toyota – rozwiązanie dla Twojej firmy!
29 marca 2017
Show all

Kuchnia nowoczesna to nie tylko wygląd

elegancka kuchnia

Przyjęło się określać kuchnie po wyglądzie. Ok, wygląd ma bardzo duże znaczenie dla każdego użytkownika. Ale to, że kuchnia jest nowoczesna będzie podyktowane nie tylko trendami estetycznymi i ogólnym wyglądem kuchni. Równie ważne, jak nie ważniejsze elementy potwierdzające tę nowoczesność to wykorzystanie najnowszych rozwiązań funkcjonalnych i technik, które czynią kuchnię bardziej przystępną, wygodniejszą i w pełni funkcjonalną, dostosowaną do współczesnego użytkownika. 

Dlaczego wygoda w kuchni jest taka ważna?

projekty kuchni eleganckichKuchnia jest wyjątkowym pomieszczeniem każdego mieszkania. Z oczywistych względów stanowi w pewnym sensie centralne miejsce, serce mieszkania czy domu. Przechowywanie żywności, naczyń, przygotowywanie posiłków i obiadów to ważne elementy codziennego życia mieszkańców. Każdego dnia przybywa się w kuchni, i mimo, że dla wielu z nas jest to przyjemne, to kuchnia powinna mieć na tyle wysoką funkcjonalność, aby ułatwiała nam podejmowane zadania i czynności, usprawniała je i czyniła łatwiejszymi. Dzięki temu zyskamy cenny czas, który można poświęcić na inne rzeczy.

Co zrobić aby unowocześnić swoją kuchnię?

elegancka kuchniaNa to pytanie wiele odpowiedzi i rozwiązań ma studio projektowanie mebli kuchennych Vena z Katowic, zobacz stronę. Od wielu lat na terenie Śląska i okolic realizują nowoczesne kuchnie z wykorzystaniem swoich rozwiązań technicznych, które zaspokajają potrzeby najbardziej wymagających klientów. Aby stworzyć kuchnię funkcjonalną, trzeba oczywiście przeprowadzić wywiad z klientem i poznać jego potrzeby. Układ kuchni to podstawa jej funkcjonalności, która później zostanie poprawiana wszelkimi dodatkowymi rozwiązaniami i pomysłami. Przykładami takich rozwiązań są między innymi:

  • nowoczesny sprzęt AGD,
  • pomysłowe szafki narożne pozwalające na pełne wykorzystanie przestrzeni w narożnikach kuchni,
  • otwieranie szafek na nacisk, otwieranie frontów w różne strony, w tym użycie teleskopów podtrzymujących front otwierany do góry,
  • wąskie szuflady i wyciągi pozwalające wykorzystać wolną przestrzeń,
  • wysuwane gniazda w blacie wyspy kuchennej,
  • wysuwane blaty pozwalające zwiększyć jego powierzchnię w razie potrzeby.

Te i inne pomysły składają się na ogólną funkcjonalność i poziom ergonomii w kuchni. Wystarczy zastosować pewne rozwiązania, zamiast tradycyjnych pomysłów, aby kuchnia stała się miejscem wygodnym, przyjaznym dla dzieci i dorosłych, a przy tym bardzo ładnie i nowocześnie wyglądała.

Komentarze są wyłączone.