Jakie wybrać oświetlenie do kuchni?

zamiatarki uliczne
Zamiatarki uliczne – sprzęt do odśnieżania
14 lutego 2018
transport ciężarowy
Transport materiałów budowlanych
12 marca 2018
Show all

Jakie wybrać oświetlenie do kuchni?

oświetlenie kuchni nowoczesnej

Jednym z elementów wyposażenia kuchni jest oświetlenie. Wbrew pozorom, ma ono bardzo duży wpływ na ostateczny jej wygląd i warto do tematu podejść poważnie. Oświetlenie z jednej strony ma ułatwić korzystanie z kuchni po zachodzie słońca, kiedy się ściemnia, ale z drugiej ma tez ładnie prezentować się za dnia. Sprawdźmy zatem jak prezentują się najciekawsze pomysły w oświetlaniu nowoczesnych kuchni.

Oświetlenie w nowoczesnych kuchniach – minimalizm

W nowoczesnych kuchniach nie ma miejsca na przesadną ekspresję kształtów i form. Raczej unika się ozdobnych detali na korzyść prostej formy. Aranżując kuchnię nowoczesną zwróćmy także uwagę na styl lamp i opraw oświetleniowych, gdyż użycie ozdobnego żyrandolu może spowodować konflikt stylistyczny o negatywnym wpływie na całość aranżacji.

lampy wiszące w kuchni

Oczka oświetleniowe

Popularne ostatnimi czasy – i to nie tylko w kuchniach – stały się oczka oświetleniowe. Nie zabierają miejsca, świetnie komponują się z podwieszanymi sufitami, są estetyczne, do bólu minimalistyczne i proste w użytkowaniu. Jeśli masz nowoczesną kuchnię, sprawdź możliwość zastosowania oczek oświetleniowych wpuszczanych. Dają dużo światła, można je stosować i rozmieszczać w dowolnych punktach sufitu podwieszanego. Dzięki temu możemy wpłynąć na to ile światła i w jakich miejscach będzie zapewnione.

Oświetlenie na szafkach wiszących

Praca w kuchni przy blacie roboczym wymaga uwagi, ale także dobrej widoczności. Jeśli główne oświetlenie nie dostarcza odpowiedniej ilości światła na blat, można sobie z tym bardzo łatwo poradzić. Wystarczy zamontować w dolnej części wiszących szafek płaskie oprawy oświetleniowe LED, które doświetlą blat. Innym sposobem jest zamocowanie listwy LED, która doświetli blat na całej jego długości. W zależności od mocy takiej listy, może stanowić one jedynie element dekoracyjny, lub może faktycznie podnieść funkcjonalność kuchni generując na tyle dużą ilość światła, aby ułatwiała pracę.

lampy kierunkowe w kuchni

Lampy kierunkowe

lampy kierunkowe w kuchni to dobra opcja jeśli chcemy sami mieć wpływ na to w jakim kierunku będzie rozchodziło się światło. Można wówczas wzmożony oświetlenie części, których częściej używamy. Oprawy tego typu posiadają ruchome reflektorki, które można dowolnie ustawiać. Oświetlenie tego typu nada się na doświetlenie wnętrza szafek, na doświetlenie stołu, czy innych, wybranych fragmentów kuchni. Lampy kierunkowe mogą pełnić funkcję głównego oświetlenia w kuchni i bardzo dobrze komponują się z kuchniami nowoczesnymi.

Szukasz nowego pomysłu na zwiększenie funkcjonalności swojej kuchni? Odwiedź vena-kuchnie.pl i zainspiruj się nowymi, świeżymi pomysłami.

 

Komentarze są wyłączone.