Jakie ościeżnice drzwiowe wybrać – stalowe czy drewniane?

mieszkania na sprzedaż Warszawa
Ceny mieszkań na sprzedaż wciąż rosną
6 września 2021
Skandynawskie wnętrza
Skąd wzięła się popularność skandynawskiego stylu we wnętrzach?
8 września 2021
Show all

Jakie ościeżnice drzwiowe wybrać – stalowe czy drewniane?

ościeżnice drzwiowe

Ościeżnice drzwiowe to nie tylko rama do drzwi, której zadaniem jest utrzymanie skrzydła drzwiowego we właściwej pozycji ale również bardzo istotny element eleganckiego i stylowego wyposażenia wnętrz. Dowiedz się jakie ościeżnice drzwiowe wybrać – stalowe czy metalowe i jakie są ich wady oraz zalety.

Ościeżnice drzwiowe wewnętrzne do przedsiębiorstwa i mieszkania

Ościeżnice drzwiowe to elementy występujące w naprawdę wielu wariantach co wynika z różnorodności rynku budowlanego oraz niejednolitej specyfiki budynków. Pomimo tego, że w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym panują określone standardy szerokości ściany oraz wymogi określające wielkości światła drzwiowego to ościeżnice drzwiowe wykorzystywane są jeszcze w wielu przestrzeniach użytku publicznego lub technicznego. Decydując się na ościeżnice drzwiowe niezbędnym jest przede wszystkim doprecyzowanie charakteru pomieszczeń, w których te się znajdą. Drewniane ościeżnice doskonale spiszą się tak w mieszkaniu, jak i w przestrzeni biurowej – niestety nie są wystarczająco bezpieczne by zostały zastosowane w przestrzeniach przemysłowych np. halach produkcyjnych i magazynach, salach restauracyjnych a także placówkach medycznych.

Ościeżnice wewnętrzne ze stali – najlepsze dla przemysłu i placówek medycznych

Przestrzenie przemysłowe oraz placówki medyczne są tymi, w których drzwi są bardzo intensywnie i bardzo często nieostrożnie użytkowane. Właśnie z tego powodu w ich przypadku najlepszym wyborem będą wykonane z trwałych i bardzo wytrzymałych materiałów ościeżnice wewnętrzne stalowe. Gwarantują one wieloletnie działanie a do tego, w ofercie producenta BKT-System, dostępne w wielu wariantach (narożne, z regulacją szerokości lub bez a także przystosowane do montażu w płytach gipsowo-kartonowych). Wytrzymały materiał, którym jest ocynkowana stal zabezpiecza ościeżnice wewnętrzne przed wpływem wilgoci a także gwarantuje ich odporność na usterki mechaniczne mogące być wynikiem nieuważnego użytkowania. Ościeżnice wewnętrzne stalowe doskonale spiszą się w gabinetach stomatologicznych, lekarskich a także w przestrzeniach przemysłowych oraz użytku publicznego.

Ościeżnice drzwiowe drewniane lub z płyty MDF

Ościeżnice drzwiowe MDF lub drewniane doskonale spełniają swoje funkcje w przestrzeniach biurowych oraz mieszkalnych. Wykonane z wysokogatunkowego drewna ościeżnice drzwiowe dostępne w ofercie BKT-System mogą zostać pokryte dowolnie wybraną okleiną HPL co sprawia, że doskonale komponować się będą tak z nowoczesnymi i minimalistycznymi, jak i urządzonymi w innych stylach wnętrzami. Szeroka oferta ościeżnic drzwiowych BKT-System dostępna jest pod adresem https://www.bkt-system.com.pl/oscieznice/ i dopasowana do potrzeb najróżniejszych powierzchni.

Komentarze są wyłączone.