Jakie buty robocze wybrać na budowę?

Spawanie konstrukcji stalowych – wytwórnie konstrukcji i metody spawania
8 lutego 2021
Części do ciągników – ważne informacje dla rolników
9 lutego 2021
Show all

Jakie buty robocze wybrać na budowę?

Bezpieczeństwo w miejscu pracy uzależnione jest od wielu różnych rzeczy, zwłaszcza gdy dotyczy specjalistycznych robót, które pracownicy budowlani muszą wykonywać. Noszenie odpowiedniego obuwia roboczego może bez wątpienia przyczynić się do ogólnego bezpieczeństwa osób w miejscu pracy. Pracownicy budowlani wykonują bardzo specjalistyczne prace nierzadko z narażeniem swojego zdrowia. Charakter wykonywanej pracy wymaga więc inwestycji w odpowiednią odzież roboczą i obuwie.

Wybierając obuwie ochronne, należy wziąć pod uwagę szereg kryteriów, nie tylko tych związanych z bezpieczeństwem osobistym, takich jak dobór stopnia ochrony. Należy wziąć pod uwagę także kryteria estetyczne i komfortowe. Przy wyborze butów roboczych należy upewnić się czy posiadają one oznaczenie CE. Bardzo istotne aby nie pomylić obuwia ochronnego z obuwiem roboczym. Bo te różni się od siebie wieloma parametrami. Obuwie ochronne uznawane jest jako bezpieczne bowiem wykazuje działanie ochronne, inaczej jest w przypadku obuwia roboczego. Te przeważnie chroni przed wszystkiego rodzaju zabrudzeniami. Natomiast bezpieczne chroni zwykle przed urazami i substancjami szkodliwymi.

Obuwie bezpieczne na budowę

Najczęściej wybieranym obuwiem na budowę jest te, które posiada specyfikację obuwia bezpiecznego. Nie chodzi tylko wyłącznie o normy jakie posiada ten rodzaj obuwia ale funkcje ochronne jakie wykazuje. Obuwie na budowę powinno być wodoodporne, antyprzebiciowe, antypoślizgowe. Jak wiadomo pracownicy budowlani narażeni są na rożnego rodzaju niebezpieczeństwa. Mogą się poślizgnąć, w każdej chwili może im coś upaść na stopę, czy nawet coś wbić się w podeszwę. Obuwie bezpieczne na budowę powinno być wykonane z dobrej jakości materiałów. Bardzo często sprawdzają się buty całotworzywowe lub buty wykonane z poliuretanu. Ten rodzaj obuwia uchodzi przede wszystkim za solidny i wytrzymały. Obuwie bezpieczne dla branży budowlanej i nie tylko posiada producent PPO – obuwie robocze, które produkuje ta firma odznacza się nie tylko wysoką jakością wykonania ale posiada certyfikaty. Obuwie bezpieczne PPO – dostępne bezpośrednio na stronie sklepu.

 

 

 

 

 

 

Komentarze są wyłączone.