Jaką peleciarkę wybrać?

Czym kierować się przy wyborze włączników światła?
12 listopada 2021
drzwi przeciwpożarowe
Drzwi wewnętrzne przeciwpożarowe – podstawowe informacje
23 listopada 2021
Show all

Jaką peleciarkę wybrać?

Wzrost zainteresowania ekologią oraz pogarszający się stan powietrza w naszym kraju sprawiły, że coraz częściej zamiast tradycyjnych paliw wybieramy ekologiczny pellet. Co więcej – nie kupujemy gotowego produktu, ale decydujemy się na jego samodzielną produkcję. W związku z tym w ostatnim czasie coraz popularniejszą maszyną w wielu gospodarstwach domowych i nie tylko stała się peleciarka. Dzięki niej można w prosty i szybki sposób produkować nie tylko wydajny, ale również bardzo ekologiczny materiał opałowy. Poniżej podpowiadamy, jaką peleciarkę wybrać i na co zwrócić uwagę przed zakupem. 

Pellet – nowa jakość w ogrzewaniu

Pellet jest materiałem opałowym, który coraz chętniej wybierają nie tylko zwolennicy ekologii. Jego zalety doceniają także te osoby, dla których liczy się paliwo wysokiej jakości, w przystępnej cenie. Dodatkowo pellet można łatwo przechowywać, nie brudzi rąk, a po jego spaleniu pozostaje bardzo niewielka ilość popiołu. W skrócie można powiedzieć, że pellet jest materiałem opałowym bardzo przyjaznym dla środowiska oraz naszego portfela. Znajduje zastosowanie nie tylko w prywatnych domach, ale także wielu firmach. Jego produkcja nie jest skomplikowana, a dostępność do potrzebnych surowców (czyli odpadów drzewnych) sprawia, że można go produkować nawet na dużą skalę.

Peleciarka dla gospodarstwa domowego

Od kilku lat rośnie w wielu gospodarstwach domowych zainteresowanie urządzeniami do produkcji pelletu, czyli peleciarkami. Stały się one obowiązkowym elementem wyposażenia między innymi w pobliżu tartaków i innych miejsc, gdzie produkuje się elementy z drewna. Peleciarka dla gospodarstwa domowego powinna być niewielkich rozmiarów. Dobrą peleciarkę można postawić nawet na stole w kotłowni lub innym pomieszczeniu gospodarczym. Właśnie z tego powodu na rynku obok peleciarek przeznaczonych do produkcji pelletu dla przemysłu, ważne miejsce zajmują peleciarki, które z powodzeniem można używać do produkcji opału na własny użytek. 

Peleciarka w gospodarstwie rolnym

W gospodarstwach rolnych niezbędne okaże się urządzenie wielofunkcyjne. Idealna będzie peleciarka, która jednocześnie może pełnić funkcję granulatora. Dzięki temu w szybki i prosty sposób można nie tylko przygotować pellet, ale też paszy dla zwierząt. Taka inwestycja stanowi bardzo ekonomiczne rozwiązanie i zyskała uznanie coraz większego grona rolników. W nowoczesnym rolnictwie stawia się na maszyny łatwe w obsłudze, niezawodne, a także pozwalające na szybką produkcję potrzebnego surowca. Taka peleciarka znajduje się w ofercie producenta – firmy LabEcoTech: https://labecotech.pl/granulatory-peleciarki/

Peleciarka dla przemysłu

W firmach, które zajmują się produkcją pelletu w celach sprzedażowych, warto wybrać peleciarkę o dużej mocy, która w krótkim czasie będzie produkować dużą ilość pelletu bardzo dobrej jakości. Tutaj liczy się niezawodność urządzenia oraz dostępność części zamiennych. Dzięki temu nawet w przypadku awarii produkcja pelletu nie zostanie na długi czas wstrzymana.

Komentarze są wyłączone.