Jak szybko i łatwo zamontować niski brodzik prysznicowy?

spawanie konstrukcji
Na czym polega spawanie MAG 135?
8 listopada 2021
Czym kierować się przy wyborze włączników światła?
12 listopada 2021
Show all

Jak szybko i łatwo zamontować niski brodzik prysznicowy?

Remont łazienki nie należy do najłatwiejszych. Z tego powodu łatwo poznać kilka patentów, dzięki którym montaż sanitariatów będzie przebiegać szybko i sprawnie. W poniższym artykule podpowiadamy, jak w szybki i prosty sposób można zamontować niski brodzik prysznicowy. Montaż tego sanitariatu może przebiegać bez większych problemów nie tylko w nowej łazience, ale również tej remontowanej. Sprawdź zatem, co musisz wiedzieć o montażu niskiego brodzika prysznicowego.

Niski brodzik w nowej łazience

Niskie brodziki są montowane równo z podłogą, ewentualnie nieco ponad jej powierzchnią. Jeżeli decydujemy się na budowę domu i wiemy, że w naszej nowej łazience znajdzie się niski brodzik, to warto mieć ten fakt na uwadze już na etapie prac budowlanych. Konieczne będzie bowiem przygotowanie odpowiedniego miejsca na odpływ oraz syfon. Warto o tym pamiętać jednak jeszcze przed wylewką w łazience.

Niski brodzik w remontowanej łazience – montaż

Remont istniejącej już łazienki nie oznacza oczywiście, że musimy rezygnować z niskiego brodzika. W takiej sytuacji wystarczy, że w podłodze zostanie wykuty specjalny otwór na syfon. Na rynku znajdziemy brodziki prysznicowe w różnych kształtach oraz rozmiarach. Te najpopularniejsze i najchętniej wybierane przez klientów, czyli kwadratowe, można znaleźć w salonie Arbo Łazienki: https://www.arbolazienki.pl/Brodziki

Prostym sposobem na montaż brodzika w remontowanej łazience jest skucie kafli pod kabiną prysznicową, a następnie jej odpowiednie przygotowanie. Wówczas pamiętać musimy nie tylko o odpowiednim miejscu na odpływ i syfon, ale też zabezpieczeniu posadzki.

Montaż niskiego brodzika – dlaczego warto?

Niski brodzik warto zamontować zarówno w nowej łazience, jak i tej remontowanej. Do doskonała opcja do łazienek, które są utrzymane w różnych stylach. Montaż niskiego brodzika może być bardzo łatwy i prosty, jeśli wybierzemy odpowiedni model i zdecyduje się skorzystać z pomocy fachowców. Taki brodzik przez długi czas będzie bardzo funkcjonalny, a dodatkowo nie będzie problemów z jego czyszczeniem. Jeżeli zatem urządzamy łazienką, w której nie ma miejsca na wannę, to niski brodzik prysznicowy będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Komentarze są wyłączone.