Jak dbać o pojazdy rolnicze, by długo nam służyły?

Mieszarka turbinowa – części do mieszarek i zastosowanie
10 grudnia 2020
Reklamy zewnętrzne na ścianach i w przestrzeni publicznej
8 stycznia 2021
Show all

Jak dbać o pojazdy rolnicze, by długo nam służyły?

Mechanizacja wsi sprawiła, że praca w gospodarstwie stała się szybka, łatwiejsza i bardziej efektowna. Rolnicy mogą osiągać większe zbiory. Przekłada się to na zwiększenie dochodów i zamożności. Podstawowym pojazdem, z którego korzysta najwięcej osób jest ciągnik. Popularne są też kombajny czy prasy.

Ciągnik – serwisowanie pojazdu

Ciągnik będzie sprawnie działał, jeśli będziemy o niego dbać. Jeśli kupujemy ciągnik używany, należy dokładnie sprawdzić w jakim jest stanie. Może nam w tym pomóc na przykład zaprzyjaźniony mechanik, który dobrze zna się na sprzęcie rolniczym. Kiedy już jesteśmy w posiadaniu maszyny, powinniśmy regularnie dokonywać przeglądów technicznych. Należy sprawdzać stan pojazdu również wtedy, gdy coś w jego działaniu nas zaniepokoi. Pozwoli to na wykrycie wszystkich usterek na wczesnym etapie, kiedy naprawa jest prosta i nie wiąże się z bardzo wysokimi kosztami.

Ciągnik Ursus C-330

Ciągniki Ursusa są bardzo chwalone przez rolników. Osoby pracujące na wsi cenią je za wydajność i wytrzymałość. Wielu rolników niezmiennie uważa, że najlepszym wyborem jest ciągnik Ursus C-330. Używają go wiele lat. Twierdzą, że jest to sprzęt sprawdzony, na którym zdecydowanie można polegać.

Skrzynia biegów Ursus C-330

Jednym z elementów, o który należy bardzo dbać jest skrzynia biegów. Ursus C-330 jest wytrzymywały, jednak jak każdy pojazd rolniczy czasami wymaga wymiany części. Zużyciu ulega na przykład łożysko czy wałek rozrządu. Należy je wtedy wymienić. Dzięki temu ciągnik będzie pracował we właściwy sposób. Praca w gospodarstwie będzie bezpieczna i co najważniejsze efektywna.

Oświetlenie

Pojazdy rolnicze wymagają również odpowiedniego oświetlenia. Ciągniki, kombajny czy inne pojazdy powinny być wyposażone w wymagane przepisami prawa oświetlenie. Jest to bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo. Wielu rolników o tym zapomina. Brak właściwego oświetlenia może powodować wypadki i znacznie obniżony komfort pracy.

Komentarze są wyłączone.