Butla gazowa to bardzo często wykorzystywane rozwiązanie w gospodarstwach domowych, szczególnie tam gdzie dostęp do sieci gazowej lub innego źródła energii jest utrudniony. Aby zadbać o bezpieczeństwo domowników, warto regularnie naprawiać i nabijać butle gazowe.
Butle gazowe najczęściej stosuje się w gospodarstwach domowych i gastronomii. Z reguły są one mieszaniną gazów: butanu i propanu. Jest to dobre rozwiązanie w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci gazowej lub innego źródła energii. Zgodnie z przepisami, butle z gazem mogą być stosowane w budynkach wielorodzinnych o określonej wysokości lub liczbie kondygnacji. Ogrzewania z butli gazowej nie można łączyć razem z użytkowaniem gazu z sieci.
Butle gazowe występują w różnych rozmiarach. Wyróżnić możemy: butle gazową 3 do 5 kg, która jest łatwa w transporcie – sprawdzi się na wyjazdy lub w kuchenkach gazowych dwupalnikowych; butle gazowe 11 kg, które sprawdzą się w domu i małej gastronomii; butle 33 kg, które wykorzystywane są do ogrzewania.
Warto pamiętać o tym, że butle gazowe należy kupować w legalnych źródłach. Każda powinna mieć odpowiednie oznaczenie, plombę i wskazanego producenta. Podobnie sytuacja wygląda z nabijaniem i naprawą butli gazowych. Zawartość butli jest pod wysokim ciśnieniem, dlatego należy szczególnie uważać na jej rozszczelnienie. Butle gazowe należy przechowywać w bezpiecznym miejscu, z dala od promieni słonecznych i źródeł ciepła. Więcej informacji na temat naprawy i nabijania butli gazowych znajdziesz tutaj: https://pol-poz.pl/nabijanie-naprawa-butli-gazowych-co2.