Czy mycie samochodu na myjni ma sens?

Jak tworzyć magazyn – krok po kroku
8 stycznia 2021
pożar
Jak zachować się w trakcie pożaru
8 stycznia 2021
Show all

Czy mycie samochodu na myjni ma sens?

W idealnym świecie mógłbyś myć samochód raz w tygodniu, z miłością, ręcznie, używając specjalistycznych produktów do każdej części samochodu. Operacja potrwa kilka godzin w słoneczną niedzielę, a ściereczki, woda i gąbki, których będziesz używać, będą odświeżane i czyszczone po każdym pociągnięciu, aby uniknąć zarysowania farby lub przesuwania brudu.

Ptaki uzgodnią wcześniej, że unikną okolicy, twoje dzieci będą bawić się w sprayu z węża, podczas gdy twój partner przyniesie ci lodowate napoje, a ty będziesz na przemian gwiżdżąc wesołą melodię i rozmawiając z sąsiadami. Rzeczywistość wydaje się być jednak bardziej prozaiczna i zwykle polega na tym, że ktoś wskazuje, że samochód jest brudny i wymaga czyszczenia. Zwykle dzieje się tak, gdy wszyscy wychodzą z domu, a na tym etapie ludzie podejmują zwykle jedną z wielu decyzji, które teraz oceniamy.

Czy warto korzystać z myjni automatycznej?

Dla wielu jest to domyślny wybór. Myjnie automatyczne wydają się być szybkie, niedrogie i łatwe do znalezienia. Za od dwóch do sześciu funtów możesz albo szybko spłukać i wyszczotkować, albo wykonać pełne prace z woskiem, płynem do mycia kół i szorowaniem pod parapetami.

Ale myjnie automatyczne mają złą reputację. Wśród stawianych im zarzutów jest to, że ich pędzle mogą zarysować lakier ze względu na ich sztywny charakter lub dlatego, że są pokryte brudem wyczyszczonym z samochodów poprzednich klientów; ludzie mówią również, że zostawiają plamy wodne, nie usuwają przypalonych ptasich odchodów, zużywają zbyt dużo wody, używają agresywnych chemikaliów na lakierze lub mogą uszkodzić wystające części samochodu, jeśli ich czujniki nie są odpowiednio skalibrowane.

W obronie myjni automatycznych można śmiało powiedzieć, że materiały użyte do ich szczotek znacznie się poprawiły w ostatnich latach, a elementy z pianki i mikrofibry skuteczniej odpychają brud i zapewniają delikatniejsze czyszczenie niż stare szczotki ze szczeciną nylonową.

Myjnia ręczna – Renegades Garage Kraków

Korzystanie z myjni automatycznej z pewnością jest mniej męczące. Nie zmienia to faktu, że taka usługa kosztuje dużo więcej. Myjnia ręczna Renegades Garage Kraków to idealna opcja dla miłośników motoryzacji. W ofercie RG znajdziemy mnóstwo pakietów usługowych z kompleksowym czyszczeniem aż po detailing samochodu. Myjnia ręczna z Krakowa zapewnia przede wszystkim dbałość o szczegóły.

Komentarze są wyłączone.