Zawory ze stali kwasoodpornej uratują Twoją łazienkę

Deweloperzy na rynku polskim
Mieszkanie od dewelopera – dlaczego warto je kupić?
31 października 2017
pożar
Jak zachować się w trakcie pożaru
10 listopada 2017
Show all

Zawory ze stali kwasoodpornej uratują Twoją łazienkę

zawory ze stali kwasoodpornej

Jak wszyscy dobrze wiemy woda w Polsce nazywana jest twardą wodą. Co to znaczy? W swej strukturze posiada wytrącone wiązki wapnia i magnezu, innymi słowy – popularny kamień. Kamień, który doprowadza do powstawania wapiennych osadów. Z jego powodu zawory ze stali kwasoodpornej są niezbędne do zastosowania w łazience.

Gdzie spotkamy się z wapienną warstwą?

zawory kwasoodporneWarstwa wapienia znacznie wpływa na naszą instalację wodno-kanalizacyjną, ale i nie tylko, bowiem kamień osadza się między innymi na kranach, kabinie prysznicowej, bojlerach czy kotłach, zmywarce, a nawet w czajniku. Widać więc, że twarda woda niekorzystnie wpływa także na sprzęt AGD. Powoduje to nagminne uszkodzenia tychże urządzeń, a także znacznie zmniejsza ich żywotność .

Dlaczego większość osadów kamiennych ma kolor czerwony, a nie, jak mogłoby się wydawać – biały? Jak pamiętamy z lekcji chemii – rdza to nic innego jak żelazo i jego wodorotlenki, stąd błędne przekonanie o tym, że osad wapienny jest biały. Wiąże się to z tym, że podczas tworzenia się osadu rdza gromadzi się w kamieniu i tworzy kolor czerwony. Powoduje to korozję wżerową, a co za tym idzie – bardzo poważne zagrożenie dla naszej armatury.

Kamień w wodzie, a zawór kwasoodporny

Dlatego też podczas budowy domu czy remontu mieszkania często zastanawiamy się jak zapobiec wapiennym osadom, które nie tylko wpływają na nieestetyczny wygląd naszego systemu wodno-kanalizacyjnego, ale przede wszystkim na niszczenie go, co zmniejsza jego wydajność.

Z pomocą przychodzą nam zawory ze stali kwasoodpornej, które świetnie sprawdzą się we wszelkiego rodzaju instalacjach, gdzie przepływa strumień wody. Dlatego to one królują na półkach sklepowych, ponieważ są chętnie wykorzystywane nie tylko w gospodarstwach domowych, ale i w różnych gałęziach przemysłu.

zawory ze stali kwasoodpornejZawór kwasoodporny wykonany jest ze stali kwasoodpornej, której głównymi atutami są przede wszystkim:

Plusy te zdecydowanie przemawiają za wyborem zaworu tego rodzaju do instalacji wodno-kanalizacyjnej, bowiem stal kwasoodporna jest o wiele bardziej wytrzymalsza i solidniejsza, a także bezawaryjna. Zawór ten jest nieco droższy, aniżeli wyrób ze zwykłego metalu. Zastanów się – czy nie lepiej wydać jednorazowo kilka złotych więcej, by mieć spokój na lata i bezawaryjną armaturę? I nie naprawiać więcej bądź wymieniać armatury, nie martwić się korozją i matową powierzchnią w łazience czy kuchni… Gwarantujemy – zawory ze stali kwasoodpornej to dobra inwestycja!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *