Zastosowanie ogrodów zimowych całorocznych.

f gazy szkolenie
F gazy szkolenia zwalczą globalne ocieplenie
17 stycznia 2018
Obróbka metali – łatwa czy trudna?
30 stycznia 2018
Show all

Zastosowanie ogrodów zimowych całorocznych.

Ogród zimowy całoroczny

Wiele lat temu ogrody zimowe służyły głównie do trzymaniu w nich roślin, a użytkową funkcję pełniły przede wszystkim, gdy było stosunkowo ciepło. Wraz z biegiem lat oraz zastosowaniem nowych technologii powstały ogrody zimowe całoroczne. Różniły się one przede wszystkim od tradycyjnych ogrodów, że lepiej umieją podtrzymać temperatury. Nie ulegają tak szybko wyziębieniu, jak sezonowe ogrody zimowe. Ponadto często stosuje się w nich ogrzewanie.

Obecnie ogrody zimowe całoroczne pełnią w domach bardzo zróżnicowane funkcję. Często znajduje się w nich jadalnia, a także kącik wypoczynkowy z telewizorem i konsola do gier. Ponadto można spotkać inne ciekawe zastosowanie, jak umieszczenie w nich jacuzzi. Jak widać zastosowanie są bardzo różne.

Utrzymywanie się ciepał w ogrodach całorocznych

Na dobre trzymanie temperatury w ogrodach zimowych całorocznych wpływa kilka czynników, z których najważniejszą jest szczelność. Do jej utrzymywania zazwyczaj stosuje się specjalne profile aluminiowe z przegrodami termicznymi. Są one specjalnie wybierane, aby charakteryzowały się, jak największą szczelnością. Poza profilami aluminiopwymi ogromna rolę odgrywaja szyby . Przy budowie ogrodów zimowych całorocznych wykorzystuje się szyby zespolone o jak najniższym czynniku przenikania ciepła. Stosuje się wyłącznie szyby bezpieczne, żeby w razie stłuczenia nie pojawiły się wszędzie kawałki szkła trudne do sprzątania.

Ogrody zimowe, a letnie upały

innym czynnikiem wpływającym na atrakcyjność ogrodów zimowych jest ich wentylacja oraz zacienie. Mocne słońce w upalne dni może powodować, że w środku ogrodów zimowych pojawią się saharyjskie upały, które nie będą za bardzo do wytrzymania dla zwykłego człowieka. Istnieje kilka możliwości w tym przypadku. Zamontowanie klimatyzacji, okno dachowe lub klasyczne rolety, które zasłonią doskwierające promienie słoneczne. Można również zwyczajnie wietrzyć ogród otwierając okna lub drzwi.

Ogrody zimowe całoroczne dają dużo możliwości aranżacyjnych, dzięki czemu nie ulega wątpliwości, że ich popularność będzie rosła z czasem.

Tekst powstał przy współpracy:
http://ogrodyzimowe.warszawa.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *