Zamiatarki uliczne – sprzęt do odśnieżania

płyty ogniochronne
Płyty ogniochronne zastosowanie
7 lutego 2018
oświetlenie kuchni nowoczesnej
Jakie wybrać oświetlenie do kuchni?
27 lutego 2018
Show all

Zamiatarki uliczne – sprzęt do odśnieżania

zamiatarki uliczne

Zima w pełni a wraz z nią gromadzą się dodatkowe prace związane z przeprowadzaniem porządku na ulicach miast oraz w gospodarstwach przydomowych.W sezonie zimowym dodatkową pracą dotyczącą usług czystościowych jest odśnieżanie. W zakres prac należy zaliczyć prace związane z odśnieżaniem dróg chodników, przejść oraz tych które przeprowadzane są na dachach domostw. Szczególnie gdy zalega na nich duża warstwa śniegu bądź tworzą się sople lodu.

Służby sprzątające

Tymi kto dba o porządek i czystość ulic są zwykle służby porządkowe, do zakresu ich prac należy zaliczyć także odśnieżanie. Zatrudnienie takiej firmy umożliwia zrealizowanie usług czystościowych w szybki sposób. Wszystko dzięki temu, że mają oni w posiadaniu specjalistyczny sprzęt. Obecnie wiele firm korzysta z zautomatyzowanych sprzętów, które ułatwiają tego typu prace. Jednym z nich są zamiatarki uliczne – maszyna dzięki której można wykonać większość prac porządkowych w tym również odśnieżanie.

Pomocna zamiatarka uliczna

Wszędzie tam gdzie znajduje się duża warstwa śniegu niemożliwa by odlodzić ją zwyczajnym sprzętem czy łopatą zamiatarki uliczne są sprzętem niezawodnym. Dzięki nim jest możliwe szybsze wykonanie prac i zdecydowanie bardziej wygodne niż np. odśnieżanie ręczne. Na rynku dostępne są zamiatarki uliczne w bardzo różnych konfiguracjach jeśli chodzi o moc i siłę pracy. Przydają się szczególnie w przy odśnieżaniu dużych obiektów czy dużego obszaru.

odśnieżanie

Rodzaje zamiatarek

By móc dopasować zamiatarkę do przebiegu prac możemy wybierać spośród różnych typów. Na rynku spotkamy więc zamiatarki ręczne i zamiatarki spalinowe. W przypadku tych pierwszych nadają się zdecydowanie do mniejszych obszarów zaśnieżonych, najczęściej wybierane jako maszyna do prac przydomowych. Idealnie sprawdzą się do odśnieżania chodników czy ścieżek przydomowych. Natomiast zamiatarki spalinowe dobrze sprawują się w miejscach bardziej wymagających, w przeciwieństwie do ręcznych wykazują się zdecydowanie większą wydajnością i większą powierzchnią robocza. Dzięki czemu możliwe jest wykonywanie odświeżania w bardziej wymagających miejscach takich jak deptaki czy duże parkingi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *