Transport materiałów budowlanych

oświetlenie kuchni nowoczesnej
Jakie wybrać oświetlenie do kuchni?
27 lutego 2018
wieżowce
Budynki do samego nieba!
13 marca 2018
Show all

Transport materiałów budowlanych

transport ciężarowy

Organizowanie transportu problematycznych towarów, które posiadają duże wymiary, jest ich bardzo dużo, są ciężkie może być problematyczne. Często bowiem wymagają specjalistycznych samochodów ciężarowych, przystosowanych do transportu np. długich elementów – np. rury kanalizacyjne PCV, czy ciężkich ładunków na paletach jak kostka brukowa. Aby sprawnie organizować transport takich materiałów budowlanych drogi są dwie:

  • zakup floty pojazdów umożliwiających transport,
  • wynajem samochodów do transportu,
  • skorzystanie z usług przesyłek kurierskich specjalistycznych.

Wiele firm jednak nie może sobie pozwolić na zakup bardzo drogich samochodów ciężarowych, zwłaszcza na początku swojej działalności. Z kolei wynajem takich pojazdów byłby dobry, ale tylko okazjonalnie. Jeżeli sprzedaż bazuje na dostawie takich materiałów na okrągło, wówczas biznes taki może stać się nieopłacalny, gdyż koszt transportu będzie zbyt wysoki, a to uczyni cenę produktu zbyt wysoką, przez co klienci zrezygnują.

transport gabarytowy

Ciekawą możliwością zatem stają się przesyłki wielkogabarytowe i paletowe, które można zlecać w punktach obsługi przesyłek kurierskich. jest to bardzo wygodne, ponieważ handlując rożnymi materiałami budowlanymi, często potrzebujemy różnych, przystosowanych do towaru samochodów. Dlatego opcja wysyłki kurierskiej będzie najlepsza. To właśnie tam zlecimy transport ładunków paletowych, wielkogabarytowych i nietypowych.

transport ciężarowy

Jednym z takich punktów, które obsługują większe zamówienia jest Ship Center. Oprócz zwykłych paczek konsumenckich, firma pośredniczy także w obsłudze przesyłek przemysłowych. Wówczas przedstawia całą dostępna ofertę przewozu wybranych materiałów ze wskazanego miejsca pod adres docelowy. Rozwiązanie takie uwalnia przedsiębiorcę handlującego materiałami budowlanymi od posiadania i utrzymywania floty pojazdów, lub ich wynajmowania, co pociąga za sobą duże koszta. Co ważne, wysyłka nie musi ograniczać się do jednego kraju, gdyż transport taki organizowany jest również na arenie międzynarodowej.

 

Komentarze są wyłączone.