Sztukateria elewacyjna czy warto się na nią decydować

Przygotowanie terenu pod budowę
13 września 2019
frezowanie warszawa
Jak wygląda frezowanie cnc w Warszawie?
16 października 2019
Show all

Sztukateria elewacyjna czy warto się na nią decydować

Sztukateria elewacyjna wcale nie zniknęła ze sklepowych półek jak mogłoby się niektórym wydawać. Jest tam nadal i ma się świetnie. Mało tego ostatnio na nowo zyskuje ogromną popularność przyćmiewając gonty i drewniane podbitki. Czy warto zdecydować się na sztukaterię tego typu?

Elewacja budynku jest jego wizytówką. Fasada budynku jest niezwykle istotna gdyż widać ją już z ulicy. Mało tego jest pewnego rodzaju odpowiedzialnością, bo jeżeli zaniedbamy wygląd zewnętrzny swojego domu szpecimy tym samym całą ulicę.

Sztukateria elewacyjna – warto wiedzieć

Sztukateria elewacyjna wykonana jest z materiałów odpornych na deszcz i mróz a zatem nie musimy się martwić czy sztukateria zniesie trudne warunki atmosferyczne panujące w naszym kraju.

Rodzaje sztukaterii elewacyjnej

Sztukateria ścienna dostępna jest w wielu formach i kształtach, które montuje się w różnych miejscach. W zależności od tego jaki typ dekoracji wybierzemy uzyskać możemy inny efekt.

Listwy elewacyjne

Najpopularniejszym elementem sztukaterii są właśnie listwy. W zależności od tego jak grubą listwę wybierzemy oraz od tego jak dekoracyjne zdobienia posiada możemy osiągnąć bardzo zróżnicowany efekt. Sztukateria nie musi nam się kojarzyć z silnie zdefiniowanymi stylami np. nowojorskim, rzemieślniczym czy wiktoriańskim. Można ją wykorzystywać nawet w bardziej nowoczesnych formach. Listwy elewacyjne kupicie na stronie producenta http://www.nord-gips.pl/33-listwy-elewacyjne

Sztukaterie okienne

Chcąc ozdobić elewację wokół okien mamy do wyboru kilka rodzajów sztukaterii. Pierwszym z nich są nadokienniki. Oprócz nich można wykorzystać podokienniki, które są nieco szersze i posiadają coś na kształt parapetów. Pod oknami możemy również zastosować wsporniki.

Kolumny

Kolumny nie muszą kojarzyć się z pompatycznymi budowlami można je również wykorzystywać w stylach nowojorskim i nieco bardziej nowoczesnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *