Skarpowanie terenu

Logo niepełnosprawnych
Zanim zdecydujesz się na windę dla niepełnosprawnych
5 marca 2019
branża budowlana franczyzy
Oferty franczyzowe w budownictwie
12 marca 2019
Show all

Skarpowanie terenu

Działki przeznaczone pod budowę zwykle wymagają specjalnego przygotowania. W pierwszej kolejności chodzi o to aby zniwelować wszelkiego rodzaju przekształcenia terenu i dostosować grunt do tego co jest w planie budowy. Najczęściej takie prace zaczyna się od skarpowania terenu w tym skarpowanie wykopów. Prace budowlane muszą być poprzedzone tym właśnie procesem szczególnie jeśli na placu jest planowane wykorzystanie różnicy wysokości terenu. Do prac związanych ze skarpowaniem wykorzystywana jest koparka.

Sprzęt do zadań specjalnych

Jako, że są to prace specjalistyczne taka też powinna być maszyna pracująca nad skarpowaniem – specjalistyczna i niezawodna. Prace budowlane wymagają niezwykłej precyzji i posiadania odpowiedniego zaplecza technologicznego dopiero wtedy mogą być wykonane w pełni starannie i bezpiecznie. Koparka jako samodzielna maszyna nie dałaby rady wykonać część prac, musi być wyposażona w dodatkowe części zamienne dzięki którym będzie mogła wykonać skarpowanie. Zatem konieczne jest wyposażenie jej w tak zwane łyżki do koparki. Przystępując do prac budowlanych dotyczących równania terenu operator koparki musi wiedzieć jakie łyżki do koparki powinny być zamontowane. Wziąć pod uwagę ich gabaryt montaż i ogólne zastosowanie. Może się okazać, że grunt w którym będzie wykopywać koparka będzie zbyt twardy źle dobrane łyżki do koparki mogłyby spowodować spowolnienie pracy bądź nawet je umożliwić. Zobacz jak wyglądają łyżki i jak dobrać właściwy typ łyżki do koparki: ZMG.pl

Bezpieczeństwo wykonywania prac

Wszędzie tam gdzie prace wykonuje sprzęt ciężki należy zachować wzmożone zasady bezpieczeństwa. Zgodnie z prawem w trakcie wykonywania prac przy wykopie większym niż 1m należy zadbać o to aby zabezpieczyć miejsce wykonywanych prac. Chodzi tutaj przede wszystkim o zabezpieczenie miejsca w którym wykonywany jest wykop czy skarpowanie terenu,bowiem w każdej chwili ziemia w tych miejscach mogłaby się osunąć doprowadzając do nieszczęśliwego wypadku. Szczególnie należny zwrócić uwagę na wykopy, które wykonywane są na podmokłych terenach, te potrafią być niebezpieczne podczas wykonywania prac, dlatego też wymagają dodatkowego zabezpieczenia i oznaczenia terenu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *