Schodołazy – krok do lepszego życia

boisko do koszykówki
Budowa obiektów sportowych
13 lipca 2018
Zabudowy tarasowe – coraz bardziej popularne
19 lipca 2018
Show all

Schodołazy – krok do lepszego życia

schodołazy

Niepełnosprawność jest ciężkim tematem w dzisiejszym świecie. Każdy człowiek w pełni sprawny i funkcjonujący normalnie nie wie jak to ciężko jest, kiedy nogi odmawiają posłuszeństwa. Brak siły do poradzenia sobie z trudnością poruszenia i brakiem możliwości postawienia chociaż jednego kroku. Takie problemy mają ludzie poruszający się na wózkach inwalidzkich. Codziennie zmierzają się z przeciwnościami losu. Przykrością jest fakt iż w dalszym ciągu nie ma w pełni dostosowanych miejsc do ludzi na wózkach. Niedogodny podjazd pod urząd, czy nawet brak podestu przed sklepem spożywczym. Dzięki innowacyjnemu urządzeniu zwanym schodołazy, którego modele zobaczyć na https://www.platformy-przyschodowe.pl/schodolazy można ułatwić życie osobom niepełnosprawnym. Dzięki nim ich życie może stać się prostsze.

Przeszkody stwarzane niepełnoprawnym

Największym problemem jest brak mobilności, który wpływa na ich komfort życia. Osoba niepełnosprawna, traci radość do życia , w wyniku czego popada w depresję. Schody, to główny problem z płynnym poruszaniu się osób niepełnosprawnych. Niemożność ich pokonywania, zarówno w domu, urzędzie oraz na ulicy codziennie stwarza problemy. W jaki sposób przywrócić radość do życia? Istnieje sposób na poprawę samopoczucia. Z pomocą przychodzą schodołazy, dzięki którym wjeżdżanie po schodach stanie się przyjemnością.

Co to takiego schodołazy?

Schodołazy to bezpieczne i przyjazne w obsłudze transportery schodowe dla osób na wózkach inwalidzkich. Są wyposażone w wytrzymałe i mocne silniki akumulatorowe, które mają za funkcje wyjeżdżać i zjeżdżać po schodach. Używa się ich w domach na klatkach schodowych, a także mogą pełnić swoją funkcje na schodach zewnętrznych przed domem. Schodołazy wymagają one obsługi przez opiekuna. W łatwy sposób można go przewieść w samochodzie.

schodołazy

Zalety posiadania

Są najlepszą alternatywą dla wind oraz platform dla niepełnosprawnych. Ich montaż nie wymaga zbytnio dużo czasu. Dzięki możliwości przewożenia całego sprzętu, można bez problemu zabrać osobę niepełnosprawną, gdyż nie ma przeciwwskazań. Schodołaz, mimo że nie daje samodzielności, jest tańszy. Jest bardzo mobilny, można go łatwo zdemontować do dwóch części i przewieźć w bagażniku samochodu, dzięki czemu nie będzie dłużej problemu z męczącym wnoszeniu wózka po schodach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *