Krótka historia taśmy klejącej

Wynajem dźwigów na Śląsku
8 maja 2019
Materac kokosowy. Rodzaje i charakterystyka
6 czerwca 2019
Show all

Krótka historia taśmy klejącej

taśma klejąca

Nowe wynalazki i gadżety powstają głównie z myślą o człowieku. Mają one ułatwić nam codzienne funkcjonowanie czy przyspieszyć wykonywanie konkretnych czynności. Jednym z okresów powstawania nowych przedmiotów była z pewnością II Wojna Światowa. W historii ludzkości ten okres zapisał się z pewnością negatywnie. Jednak to w tym czasie powstawało najwięcej wynalazków, które wykorzystujemy po dziś dzień.

Jak powstawały pierwsze taśmy klejące?

Pierwszym wzorem dla taśm klejących były taśmy samochodowe, które stosowało się w okresie międzywojennym. Samochodów nie było wówczas zbyt wiele, więc o istnieniu taśm wiedzieli zaledwie nieliczni. Używano ich głównie w celu malowania aut. Były one pierwowzorem dla późniejszych taśmy klejących/samoprzylepnych powstałych dzięki amerykańskiej firmie 3M. Początkowo, taśmy były oczywiście wykorzystywane jako materiał pomocniczy na wojnie. Służyły jako materiał naprawczy do podklejania zderzaków w pojazdach, naprawy obuwia żołnierzy, a nawet pełniły funkcje zamknięcia dla opakowań wypełnionych amunicją. Taśmy klejące przyczyniły się do rozwoju techniki i przyspieszyły wiele procesów w gospodarce, szczególnie w transporcie i magazynowaniu. Aktualnie, bardzo ciężko jest nam wyobrazić sobie funkcjonowanie bez tego typu nośników. Zwykła taśma biurowa, niejednokrotnie była niezbędna w pracy. Wyróżniamy taśmy jednostronnie i dwustronnie klejące. Jednostronne mają swoje zastosowanie w zabezpieczaniu, maskowaniu, uszczelnianiu czy ulepszaniu wyglądu. Z kolei taśmy dwustronne wykorzystuje się przede wszystkim jako materiały montażowe przystosowane do różnego typu powierzchni.

Taśmy jednostronnie klejące 3M

Taśmy od pierwszego producenta i pomysłodawcy całej koncepcji klejenia są nadal dostępne w sprzedaży. Jednostronne materiały mogą być wykorzystywane przy wielu okazjach. Są one wymagane w wielu miejscach pracy jako materiał podstawowy do wykonywania odpowiednich czynności. Taśmy jednostronnie klejące od producenta 3M można zakupić w sklepie internetowym www1.grupappmsa.pl dystrybutora. Na stronie sklepu można znaleźć szereg możliwości względem wyboru taśm. Aktualnie są one dostosowywane do konkretnych działań. Specyfika taśm jednostronnie klejących jest aktualnie bardzo odległa do tej z okresu wojny. Różnorodność, a przede wszystkim mobilność pozwala na zakup odpowiednich materiałów bez wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *