Jak zachować się w trakcie pożaru

zawory ze stali kwasoodpornej
Zawory ze stali kwasoodpornej uratują Twoją łazienkę
8 listopada 2017
obróbka cnc toczenie
Obróbka CNC
13 listopada 2017
Show all

Jak zachować się w trakcie pożaru

pożar

W sytuacji kiedy dochodzi do wybuchu pożaru, a my nie jesteśmy na to przygotowani, mogą nas spotkać straszne konsekwencje. Nie wiedząc, co zrobić z wyprzedzeniem, można łatwo wpaść w panikę, gdy trzeba wyjść z pomieszczenia czy budynku. Dlatego też musimy znać wcześniej zasady ppoż, nasza droga ucieczki jest czymś, co powinniśmy znać, zanim zdarzy się cokolwiek.

Liczy się dobre przygotowanie

By uniknąć w przyszłości przykrych doświadczeń niezmiernie ważnym elementem jest zaznajomienie z zasadami ppoż oraz wyposażenie budynku w niezbędne elementy składające się na system bezpieczeństwa ppoż. Można tutaj wymienić drzwi ppoż, przegrody ppoż, gaśnice, dobrze rozmieszczone znaki bezpieczeństwa ewakuacyjnego. Tak więc wszystkie elementy, które są w stanie zapewnić nam ochronę i ewakuację w sytuacji zagrożenia. Musimy więc upewnić się czy dany budynek posiada zabezpieczenie przeciwpożarowe w tym wykrywacz dymu czy też systemy sygnalizacji pożaru.

ewakuacja

Jak działać w sytuacji wybuchu pożaru?

Jeśli znamy już zasady postępowania przeciwpożarowego wiemy jak stworzyć plan awaryjny działania, będziemy bardziej świadomi, opanowani po prostu lepiej przygotowani w sytuacji wybuchu pożaru.

W przypadku powstania pożaru musimy zaalarmować niezwłocznie, przy użyciu wszystkich dostępnych środków osoby będące w strefie zagrożenia oraz wezwać straż pożarną.

Jeśli jest to możliwe, należy jak najszybciej ewakuować się z miejsca zagrożonego pożarem gdzie ogień może bezpośrednio lub pośrednio zagrozić zdrowiu lub życiu.

W trakcie ewakuacji nie wolno wywoływać paniki, poruszać się w stronę przeciwną niż wskazuje to droga ewakuacji, nie wolno się również zatrzymywać. Należy pamiętać także o tym, że z miejsca zagrożonego pożarem zabieramy ze sobą wyłącznie najpotrzebniejsze przedmioty, aby nie spowalniać ewakuacji.

Dowiedź się więcej o systemach ppoż na stronie www.alufire.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *