Ceny mieszkań na sprzedaż wciąż rosną

Gospodarstwo rolne a budynki
9 maja 2018
instrukcja przeciwpożarowa
Kto musi posiadać instrukcje bezpieczeństwa pożarowego
8 czerwca 2018
Show all

Ceny mieszkań na sprzedaż wciąż rosną

mieszkania na sprzedaż Warszawa

Cena mieszkań na sprzedaż w Polsce w ciągu ostatnich latach ulega ciągłemu wzrostowi. Taki jest wynik raportów na temat cen nieruchomości przygotowany przez dwie firmy – Home Broker i Open Finance. Podobnie, jak w poprzednich latach najwyższe ceny osiągnęły mieszkania na Warszawie i Gdańsku.

Ceny mieszkań w ostanim kwartale

Rosnące ceny nowych mieszkań nie zmniejszają liczby chętnych na ich kupno. Popyt z roku na rok jest coraz większy. Nawet pomimo wyczerpania się funduszy Mieszkania dla Młodych chętnych na kupno nowych mieszkań jest coraz więcej. Deweloperzy prześcigają się w coraz to nowszych ofertach bijąc rekordy sprzedaży. Wg. badań Amfor-SARFiN w samym pierwszym kwartale 2018 roku liczba samych budów zwiększyła się o około 18 % w porównaniu do poprzedniego – zobacz: https://zbp.pl/wydarzenia/archiwum/wydarzenia/2018/maj/raport-amron-sarfin-rekordowy-pierwszy-kwartal . Jak widać nowe mieszkania na sprzedaż w Polsce są nadal towarem deficytowym Patrząc na fakt, że działek do wykorzystania jest coraz mniej i trudniej jest znaleźć miejsce na inwestycje deweloperskie, to ceny mieszkań mogą z czasem jeszcze bardziej rosnąć.

Ceny mieszkań w poszczególnych miastach

Najdroższe mieszkania na sprzedaż są w Warszawie i co ciekawe ich cena wzrosła bardziej niż w innych częściach Polski. Spore wzrosty cen mieszkań na sprzedaż odnotowano także w takich miastach, jak Katowice, Gdańsk, Szczecin czy Rzeszów. Natomiast statystycznie mniej zapłacimy za mieszkania w Poznaniu i Wrocławiu. Jednak były one bardzo niewielkie w porównaniu do wzrostów cen mieszkań w innych miastach.

Podsumowanie

Mieszkania na sprzedaż w ciągu następnych lat z pewnością nie będa tańsze. Bardzo możliwe, że ich ceny nadal będą przejawiać tendencję wzrostową, dlatego obecny okres wydaje się dobrym czasem na inwestycje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *