Budowa domu dla niepełnosprawnych – jakie udogodnienia?

mysłowice sprzedaż mieszkań
Mieszkania Mysłowice
30 listopada 2017
sprzatanie ulicy
Kto powinien wykonywać usługi porządkowe w mieście?
4 grudnia 2017
Show all

Budowa domu dla niepełnosprawnych – jakie udogodnienia?

Wielu ludzi nie zastanawia się nad udogodnieniami jakie powinniśmy uwzględnić podczas budowy domu, w którym będą mieszkały osoby niepełnosprawne. Zatem warto odpowiedzieć na tytułowe pytanie i sprawić by życie osób poruszających się na wózku inwalidzkim było o wiele bardziej dogodne. Platforma dla niepełnosprawnych, szerokie przejścia – to tylko niektóre rzeczy, które są potrzebne i przede wszystkim funkcjonalne. Wszystko zalezy jednak od ograniczeń ruchowych osoby niepełnosprawnej, jednak dzisiaj nieco ogólniej o udogodnieniach, czyli co trzeba wziąć pod uwagę.

Szafki i blaty kuchenne

W gruncie rzeczy osoby poruszające się na wózku inwalidzkim nie mogą sięgać zbyt wysoko, dlatego bardzo ważne jest, aby szafki były nieco niżej. Oprócz tego warto zadbać o blat roboczy, pod który osoba niepełnosprawna będzie mogła wjechać i spokojnie przygotować sobie posiłek.

Szerokie przejścia

To bardzo istotna rzecz i trzeba o to zadbać. A mianowicie, przejście przystosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich nie powinno mieć mniej niż 90cm szerokości.

Platformy dla niepełnosprawnych

platformy dla niepełnosprawnychPlatforma schodowa jest szczególnie ważna, jeśli mamy zamiar wybudować piętrowy dom bądź mieszkamy w kamienicy lub bloku. Osoba niepełnosprawna może wjechać na taką platformę i spokojnie, powoli wjechać na górną kondygnację budynku. Platformy dla niepełnosprawnych montowane są coraz częściej również w miejscach publicznych, między innymi przy przejściach podziemnych, w bankach czy urzędach.

Toaleta i łazienka

Warto pomyśleć o antypoślizgowej powierzchni, która będzie bezpieczna, a przede wszystkim pomoże zapobiec nieszczęśliwym wypadkom. W wannie świetnie sprawdza się mata antypoślizgowa, która posiada wypustki eliminujące ryzyko poślizgnięcia się.

Uchwyty

Są przydatne przede wszystkim w toalecie oraz łazience, jest to naprawdę sprawa kluczowa. Pragniemy zapewnić osobie niepełnosprawnej maksimum komfortu oraz bezpieczeństwa. Chętnie wykorzysytwane są uchwyty karbowane, które mają zapobiec ślizganiu się dłoni.

Pamiętajmy, że nie tworzymy toru przeszkód dla osób chorych, lecz chcemy im jak bardziej pomóc i sprawić, by wnętrze było dla nich komforotowe, a także dopasowane do ich potrzeb. Niektóre z tych rzeczy są wykorzystywane w innych przestrzeniach publicznych jak na przykład uchwyty w toaletach dla niepełnosprawnych czy platforma dla niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *