3 porady dotyczące budowy funkcjonalnej kuchni

fabryka
Prowadzenie instalacji elektrycznej w obiektach przemysłowych
12 stycznia 2018
f gazy szkolenie
F gazy szkolenia zwalczą globalne ocieplenie
17 stycznia 2018
Show all

3 porady dotyczące budowy funkcjonalnej kuchni

modna kuchnia

Jakie są pierwsze rzeczy, o których powinieneś pomyśleć przy planowaniu przeprojektowania kuchni? W tym artykule zapoznasz się z czterema wskazówkami dotyczącymi projektowania kuchni, które pomogą Ci zaprojektować kuchnię prawie jak profesjonalista 😉

Jeśli myślisz tak jak większość właścicieli domów, prawdopodobnie zaczniesz cały proces projektowania kuchni, myśląc przede wszystkim o schemacie kolorów lub o urządzeniach, które się w niej znajdą. Jednakże, jeśli chcesz do tematu podejść bardziej profesjonalnie – jak projektant, pierwszą rzeczą, o której najlepiej pomyśleć, jest układ kuchni.

Spośród wszystkich pomieszczeń w domu najważniejszy jest układ Twojej kuchni. Profesjonalnie zaprojektowana kuchnia maksymalizuje swobodę ruchu, minimalizuje potrzebę pochylania się i omijania przeszkód oraz poprawia zdolność korzystania z kuchni jako wielofunkcyjnej przestrzeni. Aby to zrobić, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników, które profesjonalny projektant uwzględni w swojej kuchni:

1) Trójkąt kuchenny

Trzy najważniejsze elementy Twojej kuchni to kuchenka, lodówka i zlewozmywak. Gotowanie i czyszczenie Twojej kuchni może szybko stać się niepotrzebnie żmudnym i pozbawionym radości zadaniem, jeśli musisz poruszać się po źle zaprojektowanym układzie.

Dobry układ kuchni pozwoli na łatwe poruszanie się między nimi podczas gotowania. Powinien również zapewniać wystarczającą ilość miejsca, aby podczas gotowania razem z kimś innym nie będziecie stale wzajemnie się szturchać czy obijać. Aby było to możliwe, projektant kuchni utworzy „trójkąt roboczy” pomiędzy kuchenką, lodówką i zlewem, który jest zwykle ustawiony pod kątem pomiędzy 15 ° a 25 °.

2) Spraw, aby Twoja Kuchnia była wielofunkcyjna

W ostatnich latach kuchnie odeszły od bycia wyłącznie utylitarnymi na rzecz większej wszechstronności, nadającej się do rozrywki i odpoczynku, a także gotowania. Profesjonalny projektant zawsze będzie o tym pamiętał i będzie pracował tak, aby stworzyć otwarty i zachęcający projekt kuchni, który może ułatwić rozrywkę i jednocześnie umożliwi gotowanie posiłków.

Jedną z naszych ulubionych wskazówek dotyczących kuchni jest umieszczenie wyspy kuchennej z miejscami do siedzenia. Zapewnia to przyjemny obszar, w którym goście i członkowie rodziny mogą odpocząć i spotkać się z przyjaciółmi bez obciążania trójkąta roboczego. Gospodarz może wtedy gotować i bawić się, nie będąc wykluczonym.

3) Przemyśl układ szafek

Większość ludzi nie poświęca wystarczającej uwagi do tego, w jaki sposób korzystają z szafek, ale jest to jeden z kluczowych szczegółów, które nadają profesjonalny wygląd kuchni. Twój układ szafek powinien być zorganizowany zgodnie z tym, w jaki sposób korzystasz z przestrzeni. Sytuuj przedmioty, które zwykle używasz blisko siebie.

Zlokalizuj często używane przedmioty, tak by były łatwo dostępne, trzeba zredukować częste schylanie się dla przykładu. Nawet proste czynności, takie jak organizowanie kolekcji przypraw ma duże znaczenie, powinny być łatwe w użytkowaniu, dzięki temu mogą poprawić wrażenia z korzystania z kuchni.

Komentarze są wyłączone.